مهاجرت از طریق برنده شدن در لاتاری (قرعه کشی) گرین کارت

لاتاری گرین کارت ارزان ترین راه مهاجرت به آمریکاست.برنامه قرعه کشی روادید مهاجرت (لاتاری گرین کارت) که توسط کنگره مورد تصویب قرار گرفته است، به صورت سالیانه توسط وزارت خارجه آمریکا و تحت بند 203(c) قانون مهاجرت و تابعیت (INA) اجرا می گردد. قسمت 131 قانون مهاجرت 1990 (Pub. L. 101-649) که به INA 203 افزوده شده است، برای مهاجرینی می باشد که "مهاجرین گونا گون" نامیده می شوند. بند 203(c) INA امکان اعطای سالیانه حداکثر 55,000 روادید گونه گون (لاتاری گرین کارت) به اشخاصی از کشورهایی با نرخ مهاجرت پایین به ایالات متحده را فراهم می کند.

برنامه سالیانه قرعه کشی DV امکان دریافت روادید مهاجرت (لاتاری گرین کارت) را برای اشخاصی فراهم می کند که واجد شرایط ساده و در عین حال صریح و مشخصی باشند. منتخبان دریافت روادید (لاتاری گرین کارت) بر اساس یک قرعه کشی شانسی توسط کامپیوتر انتخاب می شوند. این روادیدها در 6 منطقه جغرافیایی توزیع می گردند، بطوریکه مناطقی که دارای نرخ مهاجرت پایین تری به ایالات متحده هستند، روادیدهای بیشتری دریافت نموده و اتباع کشورهایی که طی پنج سال گذشته بیش از 50,000 مهاجر به ایالات متحده اعزام داشته اند، نمی توانند این روادید را دریافت کنند. در هر سال، هر کشور در یکی از این مناطق شش گانه نمی تواند بیش از 7 درصد از روادیدهای گونه گون (لاتاری گرین کارت) موجود را دریافت کند.

اتباع کشورهای زیر واجد شرایط ثبت نام در DV-2009 نمی باشند، زیرا طی پنج سال گذشته بیش از 50,000 مهاجر به ایالات متحده آمریکا فرستاده اند.

برزیل، کانادا، چین (متولدین سرزمین اصلی)، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، ال سالوادور، گواتمالا، هائیتی، هندوستان، جاماییکا، مکزیک، پاکستان، فیلیپین، پرو، لهستان، روسیه، کره جنوبی، بریتانیا (به غیر از ایرلند شمالی) و مناطق تحت قیمومیت آن و ویتنام. افرادی که در هنگ کنگ SAR، ماکائو SAR و تایوان متولد شده اند، می توانند این روادید را دریافت کنند.

خوشبختانه اتباع ایرانی واجد شرایط هستند و به دلیل نرخ پائین مهاجر به آمریکا، در سالیان اخیر از شانس بالائی برخوردار بوده اند. وزارت خارجه آمریکا از سال 2005 به منظور افزایش کارآمدی و امنیت پروسه اعطای روادید گونه گون (لاتاری گرین کارت)، سیستم ثبت نام الکترونیکی را اجرا نمود. وزارت خارجه برای شناسایی کسانی که برای مهاجرت غیرقانونی تقلب نموده و یا چندین بار ثبت نام می کنند، از تکنولوژی خاص و سایر ابزار وسایل استفاده می کند.

شرکت در قرعه کشی شرط سنی ندارد ولی شرط اول آن غیر مستقیم نوعی محدودیت سنی را ایجاد می کند.برای شرکت در قرعه کشی باید یکی از دو شرط زیر را داشته باشید:

1.دیپلم دبیرستان(در ایران باید پیش دانشگاهی را هم گذرانده باشد)

2.دو سال سال سابقه کاری که نیاز به آموزش داشته باشد.

مواردی که در فرم ثبت نام از شما خواسته می شود پر کنید عبارتند از:

1.نام و نام خانوادگی

2.تاریخ تولد به میلادی

3.جنسیت

4.کشور تولد

5.شهر تولد

6.آدرس

7.تحصیلات

8.وضعیت تاهل و تعداد فرزندان

9.عکس دیجیتالی طبیعی و بدون روتوش

به نظر شخصی من سختترین قسمت ثبت نام تهیه عکس مناسب با مشخصات خواسته شده است.در خیلی از مواقع یا عکس از نظر کیفیت و طبیعی بودن با مشخصات خواسته شده سازگار نیست یا هنگام برش عکس در اندازه خواسته شده با نمونه عکسی که به صورت شماتیک است سازگاری ندارد مثلا اندازه فاصله بالاترین نقطه مو تا چانه در عکس یا اندازه فاصله چشمها تا ته عکس.

شرکت در قرعه کشی رایگان است و هر ساله از 11 مهر شروع شده تا 10 آذر به مدت 2 ماه در سایت رسمی و دولتی لاتاری ثبت نام می شود.

سایت رسمی لاتاری:  www.dvlottery.state.gov

افراد متاهل 2 برابر دیگدان شانس دارند.چون زن و مرد هرکدام می توانند جداگاته ثبت نام کنندوالبته هر کدان باید مشخصات همسر و فرزندان زبر 21 سال مجردشان را نیز باید در فرم خود پر کنند.

بعد از ثبت نام به افراد یک کد پیگیری داده می شود که بعد از انجام قرعه کشی می توانند در سایت برنده شدن یا نشدن خود را چک کنند.در صورت برنده شدن نامه ای به برندگان ارسال می شود که بقیه مراحل در آن نامه توضیح داده می شود.

لازم به ذکر است که با اینکه گفته می شود لاتاری کاملا شانسی است و هیچ چیز در آن دخالت ندارد ولی تعدادی از برندگان و وکیلان مهاجرت ادعا کرده اند هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد احتمال برنده شدن بیشتر است،یعنی این قضیه به نوعی در قرعه دخالت داده می شود.البته آمار تحصیلات برندگان نیز این مطلب را تائید می کند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: راههای مهاجرت به آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ار نوع EB-5

سرمایه گذاری 500,000 دلاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا
سرمایه گذاری بایستی 10 فرصت شغلی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در مراکز منطقه ای ایجاد نماید.

نتیجه:
سرمایه گذاری و دریافت گرین کارت آمریکا

بدون نیاز حضور روزانه در محل کار
عدم نیاز استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران

تاریخچه

کنگره آمریکا در سال 1990 برنامه سرمایه گذاری EB5 را جهت کنترل مهاجرتهای غیر قانونی به آمریکا و نیز جذب سرمایه های خارجی را به تصویب رساند.
جهت دریافت این نوع گرین کارت سرمایه گذاری می بایست مبلغ
یک میلیون دلار در مناطق مشخص شده سرمایه گذاری نمود. دولت آمریکا بطور موقت و آزمایشی میزان سرمایه گذاری در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا را به میزان 500000 دلار کاهش داده است. تعداد 3000 سرمایه گذار خارجی در هر سال می توانند تحت این نوع سرمایه گذاری، گرین کارت دریافت نمایند.
سرمایه گذار باید 10 شغل تمام وقت را برای شهروندان و ساکنین و یا مهاجرین قانونی که دارای اجازه کار باشند ایجاد نماید.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

دریافت گرین کارت( اقامت دائم) جهت خود، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال

داشتن حق انتخاب بین مهاجرت خانوادگی به آمریکا، زندگی و اشتغال به کار در هر نقطه که مورد نظرتان باشد و یا نگه داشتن کار و زندگی در کشور خود در حالیکه فرزندانتان در ایالت متحده مشغول تحصیل هستند.

ورود به خاک ایالات متحده آمریکا در حداقل زمان ممکن

کسب موفقیتهای اقتصادی با استفاده از موقعیت ها و فرصت های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا

عدم نیاز حضور روزانه در محل کار و استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران

با توجه به این که به حضور روزانه سرمایه گذار در محل سرمایه گذاری شده از شروط لازم نمی باشد لذا سرمایه گذار می تواند محل زندگی خود را در هر ایالتی به دلخواه انتخاب نماید.

مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری(EB-5 )

سرمایه گذاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا

تکمیل فرم درخواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت

اداره مهاجرت آمریکا ظرف مدت 90-30 روز نسبت به تایید درخواست مربوطه اقدام می نماید.

مراجعه به سفارت آمریکا و دریافت گرین کارت موقت برای افرادی که خارج از آمریکا زندگی میکنند. (کسانی که در خود آمریکا زندگی میکنند می توانند شرایط مهاجرتی شان را تغییر دهند و اقدام به گرفتن گرین کارت سرمایه گذاری نمایند.)

دریافت گرین کارت دائم بعد از 2 سال


مراکز منطقه ای سرمایه گذاری


اداره مهاجرت آمریکا 18 مرکز را ( تا تاریخ 18 مارچ 2008) به عنوان مراکز منطقه ای(Regional Centre) تعیین نموده است.

این مراکز منطقه ای توسط شرکت های سرمایه گذاری خصوصی اداره می شوند و سرمایه ها را در فعالیت های گوناگون اقتصادی بخصوص در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا بکار می برند.

شرکتهای سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه تان را بر عهده گرفته و مدارکی دال بر اینکه این سرمایه حداقل 10 فرصت شغلی را فراهم نموده به دولت ایالات متحده ارائه می نمایند.

ین هم مشتی از خروار مناطقی که میتوان در ان سرمایه گذاری کرد:

مرکز منطقه ای New Orleans

در سال 2005 دو طوفان سهمگین New Orleans را در نوردید و مصیبتی را ببار آورد که در تاریخ شهر سازی آمریکا بی سابقه بوده است. دولت آمریکا جهت تسریع در روند باز سازی این شهر امکانات ویژه ای را قائل شده است که از جمله اجازه سرمایه گذاری در پروژه های باز سازی این شهر می باشد.

از سرمایه شما جهت ایجاد ساختمانهای اداری، هتل ها، رستورانها و کلینیک های پزشکی در New Orleans استفاده خواهد شد.

این مرکز منطقه ای قرار داد انحصاری 30 ساله ای را با شورای شهر New Orleans منعقد نموده است که بر اساس آن حدود 100 میلیون دلار در پروژه های مختلف، سرمایه گذاری نموده و هزاران فرصت شغلی را ایجاد خواهد نمود.

مرکز منطقه ای Washington D.C

واشنگتن یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری است، چون علاوه بر اینکه پایتخت ایالات متحده آمریکا ست یکی از مهمترین مراکز سرمایه گذاری املاک در دنیا محسوب می گردد.

واشنگتن یکی از مهمترین مراکز توریستی و دارای سیستم حمل ونقل عمومی بسیار قوی بوده و به همین دلیل توجه سرمایه گذاران را از اقصی نقاط دنیا به خود جلب نموده است.

مرکز منطقه ای Philadelphia


مرکز منطقه ای Philadelphia این امکان را به سرمایه گذاران می دهد که سرمایه شان را در بخشهای مختلف صنعتی، کارخانه ها، رستورانها، بیمارستانها، دانشگاهها و یا توسعه پروژه های ساختمانی سرمایه گذاری نمایند.

فیلادلفیا نه تنها ششمین شهر آمریکا به شمار می رود بلکه یکی از مهمترین مراکز دانشگاهی، صادراتی و توریستی آمریکا نیز محسوب می گردد.

کنسرسیوم کالیفرنیا جهت صادرات محصولات کشاورزی

این کنسرسیوم یکی از دو مرکز منطقه ای ایالات کالیفرنیا محسوب می گردد که، شامل 5 منطقه در مرکز کالیفرنیا می باشدو به عنوان دره San Joaquin شناخته شده است.

این مرکز منطقه ای سرمایه ها را جهت خرید و تبدیل زمینهای کشاورزی به باغهای میوه بخصوص انگور جهت صادرات و یا مصرف داخلی بکار می برد. فعال کردن صنایع جنبی از جمله شراب سازی در فاز دوم این برنامه توسعه اقتصادی قرار دارد.


تغییر کاربری پایگاههای نظامی کالیفرنیا


این مرکز منطقه ای به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد که در تغییر کاربری شش پایگاه سابق نظامی شامل San Bernardino, Sacramento, Riverside سرمایه گذاری نموده وسرمایه شان را جهت توسعه صنعتی، تجاری، گسترش فرودگاهها و توسعه مراکز صادراتی به کار برند.

کالیفرنیا پر جمعیت ترین ایالات آمریکا و همچنین بزرگترین قطب اقتصادی آمریکا محسوب می شود. مراکز San Bernardino, Riverside این امکان را به سرمایه گذاران می دهند که سرمایه شان را در نزدیک ابر شهر Los Angles سرمایه گذاری نمایند.

مرکز منطقه ای South Dakota

South Dakota در شمال مرکزی آمریکا قرار گرفته است و یکی از پیشگامان تولید و بسته بندی فراوردهای لبنی و پروتئینی می باشد.

مرکز منطقه ای South Dakota ، چهل منطقه روستائی در شرق آنرا پو شش می دهد و سرمایه ها جهت افزایش تولید فراوردهای لبنی و پروتئینی و توسعه صنایع بسته بندی آنها به کار برده می شوند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: راههای مهاجرت به آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

راههای مهاجرت به آمریکا

"مهاجرت به آمریکا" این سه کلمه آرزوی میلیونها نفر در ایران و سراسر جهان است.چرا و به چه دلیل خیلی ها می خواهند به هر قیمتی خود را به آمریکا برسانند ، ما در مورد آن بحث نخواهیم کرد ولی در مورد راههای مهاجرت و رسیدن به آمریکا صحبت خواهیم کرد.در این پست راههای مهاجرت را تیتروار نام می برم و در پستهای بعدی هر کدام را مفصل توضیح خواهم داد.

1.مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ار نوع EB-5

2.مهاجرت از طریق برنده شدن در لاتاری (قرعه کشی) گرین کارت

3.مهاجرت از طریق ازدواج

4.مهاجرت از طریق فامیلی

5.مهاجرت از طریق استخدام شدن در آمریکا

6.پناهندگی

7.گرین کارتهایی که به اشخاص ویژه داده می شود

و .....

در پست بعدی هر کدام را جداگانه توضیح می دهم.

نوشته شده در تاریخ شنبه 28 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: راههای مهاجرت به آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-California State University-CSU

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، تأسیس ۱۸۵۷، یا CSU (به انگلیسی: California State University) یک سامانه دانشگاهی در ایالت کالیفرنیا است.

شعار: Vox Veritas Vita

شعار به فارسی:گفتن حقیقت به عنوان یک راه زندگی

تاسیس: 1857

نوع دانشگاه: سراسری (دولتی)

ایالت: کالیفرنیا

پشتوانه مالی: 874 میلیون دلار آمریکا

رئیس دانشگاه: چارلز رید

هیئت علمی:44000

دانشجویان:417112

سایت: www.calstate.edu

این سیستم دانشگاهی متشکل از ۲۳ شعبه و ۴17112 دانشجو می‌باشد. از این لحاظ بزرگ‌ترین سیستم دانشگاهی ایالات متحده است.

اعضا:

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در بیکرزفیلد

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در چنل آیلند

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در چیکو

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در دومینگوئزهیل

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ایست بای

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فرزنو

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در هامبولت

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس آنجلس

آکادمی ماری تایم کالیفرنیا

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در مونتری بای

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در نورتریج

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در پومونا

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سکرمنتو

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن برناردینو

دانشگاه ایالتی سن دییگو

دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو

دانشگاه ایالتی سن خوزه

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در سن مارکوس

دانشگاه ایالتی سونوما در کالیفرنیا

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، استنیسلاس

مرکز مطالعات صحرایی

آزمایشگاه‌های دریایی ماس لندینگ

رصدخانه مانت لاگونا

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 28 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: معرفی دانشگاههای آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

حمل و نقل در آمریکا

در سال ۲۰۰۳ به ازای هر ۱٬۰۰۰ آمریکایی ۷۵۹ اتومبیل در این کشور وجود داشت و برابر آمار به طور متوسط هر آمریکایی بالغ روزانه ۵۵ دقیقه (یا ۲۹ مایل)از اتومبیل استفاده می‌کند. اما در مقایسه با گسترهٔ اتومبیل، پایانهٔ ریلی آن به نسبت کمتر است. از نظر حمل و نقل عمومی، تنها ۹٪ از سفرها از این طریق انجام می‌شود در صورتی که این مقدار برای اروپا ۳۸٪است. استفاده از دوچرخه نیز نسبت به اروپا کمتر است. پنج شرکت بزرگ هواپیمایی دنیا -بر اساس تعداد مسافران- آمریکایی هستند. شرکت امریکن ایرلاینز اولین رتبه را در این میان داراست.. همچنین از سی فرودگاه پرترافیک دنیا شانزده فرودگاه متعلق به آمریکاست.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: معرفی کلی کشور آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

اقتصاد آمریکا

ایالات متحدهٔ آمریکا اقتصاد کاپتالیستی از نوع سرمایه‌داری انحصاری دارد. خصلت ویژه اقتصاد ایالات متحدهٔ آمریکا عبارتست از تسلط انحصارها در رشته‌های مختلف، که بر مبنای منابع طبیعی فراوان، زیربنای توسعه‌یافته، تولید انبوه، و مصرف زیاد استوار است. تولید ناخالص داخلی ایالات متحدهٔ آمریکا با بیش از ۱۳ تریلیون دلار، یعنی حدود ۲۰٪ تولید ناخالص جهان، نخستین اقتصاد بزرگ جهان است.

ایالات متحده بزرگ‌ترین واردکننده، و - پس از آلمان و چین - سومین صادرکنندهٔ بزرگ جهان است. کانادا، چین، مکزیک، ژاپن و آلمان، به ترتیب بزرگ‌ترین شرکای تجاری آمریکا هستند. آمریکا در دههٔ اخیر بزرگ‌ترین بدهی جهان را نیز بر شانه داشته‌است.

بزرگ‌ترین اقلام صادراتی آمریکا بترتیب تجهیزات صنعتی (۲۹٫۸٪)، ماشین‌آلات (۲۹٫۵٪)، کالاهای مصرفی غیر اتومبیل (۱۲٫۴٪)، خودرو و تولیدات وابسته (۹٫۳٪)، تولیدات صنایع غذایی (۸٫۳٪)، و تولیدات صنایع هوایی (۶٫۶٪) هستند، در حالی که بزرگ‌ترین اقلام وارداتی به آمریکا کالاهای مصرفی غیر اتومبیل (۲۳٪)، سوخت (۲۲٫۱٪)، ماشین‌آلات (۱۹٫۹٪)، تجهیزات صنعتی (۱۴٫۸٪)، تولیدات خودرو (۱۱٫۱٪)، صنایع غذایی (۴٫۲٪)، و صنایع هوایی (۱٫۷٪) هستند.

اما بزرگ‌ترین محصولات تولیدی آمریکا مواد شیمیایی، تولیدات نفتی، فولاد، خودرو، تولیدات صنایع هوایی، ارتباطات، الکترونیک، تولیدات غذایی و مصرفی، و صنایع معدن و چوب هستند. آمریکا همچنین در تولید برق، ظرفیت پالایش نفت، ذخیره‌های ذغال سنگ، تولید انرژی بادی، و انرژی هسته‌ای در جهان، رتبه نخست را دارا است.

بیشتر چرخ‌های اقتصادی آمریکا متعلق به بخش خصوصی است، تا جاییکه بخش دولتی فقط ۱۲٫۴٪ تولید ناخالص ملی را سالیانه باعث می‌شود. با اینحال ۷۵٪ تولید ناخالص ملی محصول بخش خدماتی بوده‌است. با اینکه تولیدات کشاورزی آمریکا حدود ۱٪ تولید ناخالص ملی این کشور است، همین سطح تولید حدود ۶۰٪ کل تولیدات کشاورزی جهان را تشکیل می‌دهد.

بخش بهداشت و خدمات اجتماعی با داشتن ۱۶ میلیون نفر شاغل، بزرگ ترین بخش اشتغال آمریکا را تشکیل می‌دهد. از لحاظ مجموع ساعات کاری در طول سال، آمریکایی‌ها بیشترین تعداد روز در سال را کار می‌کنند. با این حال در مقایسه با کشورهای صنعتی دیگر، از نظر تولید بر حسب ساعات کاری آمریکایی‌ها از برخی کشورهای اروپایی عقب‌ترند.

در میان ۵۰ ایالت آمریکا، از لحاظ درآمد سرانه، ایالت نیوجرسی در رتبه اول، و ایالت میسیسیپی در رتبه آخر در مقایسه با ایالات دیگر قرار دارند. نزدیک به ۱۳٪ آمریکاییان در زیر خط فقر تعیین شده توسط دولت فدرال قرار دارند و فاصله طبقاتی بین بالاترین و پایین ترین اقشار جامعه آمریکا همچنان در حال افزایش است.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: معرفی کلی کشور آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

دین در آمریکا

آمریکا به طور رسمی یک کشور سکولار می‌باشد. در ایالات متحده آمریکا بر اساس متمم اول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا، هیچ دینی بطور رسمی وجود ندارد، اما همین متمم نیز آزادی تمام ادیان را تضمین کرده‌است. به همین دلیل است که (بطور مثال) زنان محجبهٔ مسلمان آمریکایی اجازه حضور در مراکز دولتی و دانشگاهی کشور را از نظر قانونی دارند.

با وجود جدایی دین از سیاست در آمریکا، دین اهمیت ونقش مهمی در این کشور دارد که نماد آن جمله ما به خدا ایمان داریم شعار کشور آمریکا است که بر روی اسکناس دلار آمریکا نیز نقش بسته استگروه‌های مذهبی قدرت اثر گذاری قابل توجهی در آمریکا دارند در دهه ۱۹۲۰ این گروهها توانستند دولت را ترغیب به ممنوعیت تولید و مصرف مشروبات الکلی کنند (اصلاحیه بیستم قانون اساسی آمریکا که در اصلاحیه بیست و یکم برداشته شد)و بر تدریس نظریه تکامل در مدارس آمریکا بصورت محدود و در برخی ایالات محدودیت ایجاد کنند. ولی با افزایش خشونت‌ها در پی گسترش قاچاق مشروبات الکلی این قوانین برداشته شد.گروههای مذهبی به خصوص پروتستانهای اونجلیکال و کاتولیک‌ها، مواضع سرسختانه‌ای را دربرابر موضوعات چون همجنسگرایی،سقط جنین و آموزش مختلط در مدارس آمریکا، اتخاذ کرده‌اند.

بر اساس آمار سال ۲۰۰۲، ترکیب مذهبی مردم آمریکا به شرح زیر بوده‌است: پروتستان ۵۲٪، کاتولیک ۲۴٪، مورمون ۲٪، یهودی ۲٪، مسلمان ۱٪، دیگران ۱۰٪، بدون دین ۱۰٪.

پروتستان‌های آمریکا نیز به فرقه‌های متعددی تقسیم می‌شوند. برخی از آنان میلیون‌ها نفر را دربر می‌گیرند، در حالی که کلیساهای کوچک، تنها هزاران عضو دارند.

برخی از فرقه‌های مذهبی معروف آمریکا عبارت‌اند از:

اپیسکوپلین‌ها، پرسبیترین‌ها، متدیست‌ها، باپتیست‌ها، یونیتارین‌ها، مریدان مسیح، کلیسای اصلاحی هلندی، کوایکرها و کانگروگیشنالیست‌ها.

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: معرفی کلی کشور آمریکا،     | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic