سرمایه گذاری 500,000 دلاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا
سرمایه گذاری بایستی 10 فرصت شغلی به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در مراکز منطقه ای ایجاد نماید.

نتیجه:
سرمایه گذاری و دریافت گرین کارت آمریکا

بدون نیاز حضور روزانه در محل کار
عدم نیاز استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران

تاریخچه

کنگره آمریکا در سال 1990 برنامه سرمایه گذاری EB5 را جهت کنترل مهاجرتهای غیر قانونی به آمریکا و نیز جذب سرمایه های خارجی را به تصویب رساند.
جهت دریافت این نوع گرین کارت سرمایه گذاری می بایست مبلغ
یک میلیون دلار در مناطق مشخص شده سرمایه گذاری نمود. دولت آمریکا بطور موقت و آزمایشی میزان سرمایه گذاری در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا را به میزان 500000 دلار کاهش داده است. تعداد 3000 سرمایه گذار خارجی در هر سال می توانند تحت این نوع سرمایه گذاری، گرین کارت دریافت نمایند.
سرمایه گذار باید 10 شغل تمام وقت را برای شهروندان و ساکنین و یا مهاجرین قانونی که دارای اجازه کار باشند ایجاد نماید.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

دریافت گرین کارت( اقامت دائم) جهت خود، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال

داشتن حق انتخاب بین مهاجرت خانوادگی به آمریکا، زندگی و اشتغال به کار در هر نقطه که مورد نظرتان باشد و یا نگه داشتن کار و زندگی در کشور خود در حالیکه فرزندانتان در ایالت متحده مشغول تحصیل هستند.

ورود به خاک ایالات متحده آمریکا در حداقل زمان ممکن

کسب موفقیتهای اقتصادی با استفاده از موقعیت ها و فرصت های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا

عدم نیاز حضور روزانه در محل کار و استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران

با توجه به این که به حضور روزانه سرمایه گذار در محل سرمایه گذاری شده از شروط لازم نمی باشد لذا سرمایه گذار می تواند محل زندگی خود را در هر ایالتی به دلخواه انتخاب نماید.

مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری(EB-5 )

سرمایه گذاری در یکی از مراکز منطقه ای مورد تایید دولت ایالات متحده آمریکا

تکمیل فرم درخواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ارسال آن به اداره مهاجرت

اداره مهاجرت آمریکا ظرف مدت 90-30 روز نسبت به تایید درخواست مربوطه اقدام می نماید.

مراجعه به سفارت آمریکا و دریافت گرین کارت موقت برای افرادی که خارج از آمریکا زندگی میکنند. (کسانی که در خود آمریکا زندگی میکنند می توانند شرایط مهاجرتی شان را تغییر دهند و اقدام به گرفتن گرین کارت سرمایه گذاری نمایند.)

دریافت گرین کارت دائم بعد از 2 سال


مراکز منطقه ای سرمایه گذاری


اداره مهاجرت آمریکا 18 مرکز را ( تا تاریخ 18 مارچ 2008) به عنوان مراکز منطقه ای(Regional Centre) تعیین نموده است.

این مراکز منطقه ای توسط شرکت های سرمایه گذاری خصوصی اداره می شوند و سرمایه ها را در فعالیت های گوناگون اقتصادی بخصوص در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا بکار می برند.

شرکتهای سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه تان را بر عهده گرفته و مدارکی دال بر اینکه این سرمایه حداقل 10 فرصت شغلی را فراهم نموده به دولت ایالات متحده ارائه می نمایند.

ین هم مشتی از خروار مناطقی که میتوان در ان سرمایه گذاری کرد:

مرکز منطقه ای New Orleans

در سال 2005 دو طوفان سهمگین New Orleans را در نوردید و مصیبتی را ببار آورد که در تاریخ شهر سازی آمریکا بی سابقه بوده است. دولت آمریکا جهت تسریع در روند باز سازی این شهر امکانات ویژه ای را قائل شده است که از جمله اجازه سرمایه گذاری در پروژه های باز سازی این شهر می باشد.

از سرمایه شما جهت ایجاد ساختمانهای اداری، هتل ها، رستورانها و کلینیک های پزشکی در New Orleans استفاده خواهد شد.

این مرکز منطقه ای قرار داد انحصاری 30 ساله ای را با شورای شهر New Orleans منعقد نموده است که بر اساس آن حدود 100 میلیون دلار در پروژه های مختلف، سرمایه گذاری نموده و هزاران فرصت شغلی را ایجاد خواهد نمود.

مرکز منطقه ای Washington D.C

واشنگتن یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری است، چون علاوه بر اینکه پایتخت ایالات متحده آمریکا ست یکی از مهمترین مراکز سرمایه گذاری املاک در دنیا محسوب می گردد.

واشنگتن یکی از مهمترین مراکز توریستی و دارای سیستم حمل ونقل عمومی بسیار قوی بوده و به همین دلیل توجه سرمایه گذاران را از اقصی نقاط دنیا به خود جلب نموده است.

مرکز منطقه ای Philadelphia


مرکز منطقه ای Philadelphia این امکان را به سرمایه گذاران می دهد که سرمایه شان را در بخشهای مختلف صنعتی، کارخانه ها، رستورانها، بیمارستانها، دانشگاهها و یا توسعه پروژه های ساختمانی سرمایه گذاری نمایند.

فیلادلفیا نه تنها ششمین شهر آمریکا به شمار می رود بلکه یکی از مهمترین مراکز دانشگاهی، صادراتی و توریستی آمریکا نیز محسوب می گردد.

کنسرسیوم کالیفرنیا جهت صادرات محصولات کشاورزی

این کنسرسیوم یکی از دو مرکز منطقه ای ایالات کالیفرنیا محسوب می گردد که، شامل 5 منطقه در مرکز کالیفرنیا می باشدو به عنوان دره San Joaquin شناخته شده است.

این مرکز منطقه ای سرمایه ها را جهت خرید و تبدیل زمینهای کشاورزی به باغهای میوه بخصوص انگور جهت صادرات و یا مصرف داخلی بکار می برد. فعال کردن صنایع جنبی از جمله شراب سازی در فاز دوم این برنامه توسعه اقتصادی قرار دارد.


تغییر کاربری پایگاههای نظامی کالیفرنیا


این مرکز منطقه ای به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد که در تغییر کاربری شش پایگاه سابق نظامی شامل San Bernardino, Sacramento, Riverside سرمایه گذاری نموده وسرمایه شان را جهت توسعه صنعتی، تجاری، گسترش فرودگاهها و توسعه مراکز صادراتی به کار برند.

کالیفرنیا پر جمعیت ترین ایالات آمریکا و همچنین بزرگترین قطب اقتصادی آمریکا محسوب می شود. مراکز San Bernardino, Riverside این امکان را به سرمایه گذاران می دهند که سرمایه شان را در نزدیک ابر شهر Los Angles سرمایه گذاری نمایند.

مرکز منطقه ای South Dakota

South Dakota در شمال مرکزی آمریکا قرار گرفته است و یکی از پیشگامان تولید و بسته بندی فراوردهای لبنی و پروتئینی می باشد.

مرکز منطقه ای South Dakota ، چهل منطقه روستائی در شرق آنرا پو شش می دهد و سرمایه ها جهت افزایش تولید فراوردهای لبنی و پروتئینی و توسعه صنایع بسته بندی آنها به کار برده می شوند.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آذر 1388    | توسط: بهنام    | طبقه بندی: راههای مهاجرت به آمریکا،     | نظرات()